top image motor

Odzież motocyklowa

Lato dopiero się zaczęło, a już mamy tak gorące dni! Zastanawialiście się, oczywiście jeśli jeszcze nie macie, nad zakupem letniego zestawu odzieży na motocykl? Tym bardziej, że wysokie temperatury znacznie wpływają na naszą spostrzegawczość. Jazda w pełnym słońcu, w ubraniach uniwersalnych, może okazać się bardzo niekomfortowa.

rainbow-background-1149610_640

Letni strój, czyli jaki?

Bardzo ważne, aby ubrania były przewiewne, wykonane z lekkiego, ale wytrzymałego materiału, umożliwiającego wentylację. Zazwyczaj, w tego typu „oddychającej odzieży”, bezpieczeństwo zwiększają specjalne sploty, odporne na rozerwanie. Następnie perforowana pianka, protektory CE chroniące przed urazami to podstawowe elementy odzieży motocyklowej.

Ważne, aby odzież była przygotowana na deszcz. Zwracajmy uwagę, czy w zestawie jest wodoodporna membrana.

Lekko, przewiewnie, ale nie można zapomnieć o odblaskach. Latem, fani motoryzacji, są znacznie aktywniejsi niż w innych porach roku. Powinniśmy być widoczni na drogach. 

Latem, zachowajmy szczególną ostrożność i kierujmy się zasadami kulturalnej jazdy, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

Jeśli chcielibyście nadać charakter swojej maszynie zerknijcie na nasze produkty. Znajdziecie w nich tłumiki i wydechy motocyklowe, dostępne w kilku wersjach materiałowych. Wybór jest naprawdę duży! Zapraszamy! Udanych wakacji! 🙂